Akcesoria i przybory po poworcie ze szpitala

Akcesoria i przybory po poworcie ze szpitala

Wielu ludzi po odebraniu kogoś bliskiego ze szpitala zastanawia się co dalej? Jak radzić sobie z codziennymi czynnościami, które nigdy dotąd nie były tak trudne? W poniższym teksćie przygotowaliśmy dla Państwa kilka cennych wskazówek.

Pierwszą i podstawową rzeczą, którą chory potrzebuje po wyjściu ze szpitala jest łóżko rehabilitacyjne, elektryczne, sterowane pilotem. Takie łóżko gwarantuje olbrzymią poprawę komfortu zarówno chorego jak i opiekunów. Dzięki regulowanej wysokości leża, zazwyczaj od 40 do 80 cm, wchodzenie i schodzenie z łózka staje się o wiele prostsze. Funkcja ta znacząco ułatwia również opiekę nad pacjentem – podczas mycia i zabiegów pielęgnacyjnych czy też prostych ćwiczeń rehabilitacyjnych opiekun może dostosować wysokość leża nienadwyrężając kręgosłupa. Podnoszony zagłówek, umożliwiający pozycję siedzącą, okazuje się niezasąpiony przy spożywaniu posiłków. Możliwa jest również funkcja unoszenia nóg. Oczywiście wszystkie funkcje sterowane są elektrycznie przy pomocy pilota. Każde łóżko ma cztery kółka z hamulcami, które ułatwiają przestawianie, odstawianie od ściany, umożliwiają pełen dostęp do pacjenta, barierki chroniące pacjenta przed wypadnięciem oraz wysięgnik z trójkątem ułatwiający wstawanie.

Łóżka rehabilitacyjne dostępne są zarówno w jasnej, bukowej jak i ciemniejszej tonacji, dzięki czemu mogą Państwo dopasować kolor łóżka do kolorystyki reszty mebli w pokoju. Oferowane przez nas wysokiej klasy łóżka niemieckich producentów pozwalają chorym w pełni cieszyć się z powrotu do domu, bez konieczności rezygnacji z funkcjonalności łóżek szpitalnych!

U pacjentów leżących w łóżku przez dłuższy czas zaczynają powstawać odleżyny. W szczególności u osób starszych mogą się one pojawić już po kilku dniach. Dla osób, które będą leżały jedynie przez pewien czas z powodu jakiegoś urazu zaleca się stosowanie materaców przeciwodleżynowych krótkoterminowych, tzw. materacy bąbelkowych (zmiennociśnieniowych), które zapobiegają powstawaniu odleżyn. W przypadku osób przewlekle chorych leżących w łóżku (np. osób starszych, po udarze, wylewie) niezbędny będzie materac przeciwodleżynowy rurowy, który nie dość, że rewelacyjnie zapobiega powstawaniu odleżyn to na dodatek umożliwia ich leczenie.

Jeśli chory ma problemy ze wstawaniem i jest częściowo unieruchomiony, poważną trudnością stają się codzienne potrzeby fizjologiczne. W takiej sytuacji na pewno warto nabyć kaczkę i basen sanitarny. Innym rowiązaniem, dla osób które są w stanie wstać z łóżka, jednak mają problem z dotarciem do toalety, są krzesła toaletowe, które można postawić przy łóżku chorego. Dodatkowym zabezpieczeniem mogą być podkłady i prześcieradła nieprzemakalne. W naszej ofercie znajduje się również cała gama pieluch, pieluchomajtek oraz wkładek higienicznych.

Kiedy chory jest unieruchomiony czy też ma duże problemy z poruszaniem, kłopotem staje się również utrzymanie codziennej higieny. Pomocne mogą okazać się podnośniki osobowe sterowane przy pomocy pilota, dzięki którym bez najmniejszego wysiłku można przetransportować chorego z łóżka na wózek, do wanny czy na toaletę. Znacznie tańszą alternatywą są kosmetyki pielęgnująco-myjące dedykowane dla osób obłożnie chorych. Szeroka gama pianek, kremów i żeli pozwoli utrzymać higienę chorego bez wstawania z łóżka!

Łazienka i toaleta, często ciasna i ze śliskimi powierzchniami (kafelki, wanna, prysznic) jest dla osoby niepełnosprawnej ruchowo jeśli nie niebezpieczna, to bardzo niewygodna. Na szczęście dostępna jest cała gama produktów stworzonych, aby ułatwić choremu życie także w tym aspekcie. Warto zaznajomić się z ofertą krzesełek i taboretów prysznicowych, ławeczek wannowych, mat antypoślizgowych a także uchwytów, które można przymocować do ściany w dowolnym miejscu za pomocą śrub, lub gumowych przyssawek.

W przypadku osób przewlekle chorych bardzo często będzie potrzebny wózek inwalidzki lub balkonik ułatwiający chodzenie. Oba produkty umożliwiające przemieszczanie się są refundowane przez NFZ (zapraszamy do artykułu Jak uzyskać refundacje NFZ?).

Zdarza się, że niepełnosprawni mieszkający na pietrze i nieposiadający windy w budynku mogą dotrzeć ze swojego mieszkania jedynie na klatkę schodową. Rozwiązaniem tego problemu jest zakup schodołazu, umożliwiacego im przemieszczanie się po schodach siedząc na wózku.

Osobą przewlekle chorym mających problemy z oddychaniem polecamy zakup koncentratoru tlenu – praktycznie bezobsługowego urządzenia dostarczająego 100% tlenu choremu. Natomiast osobą, którym zalega flegma polecamy stosowanie ssaków medycznych.

To jedynie kilka podstawowych wskazówek, dotyczących najczęstszych problemów na jakie napotyka osoba niepełnosprawna, czy to trwale czy czasowo, po powrocie do domu. Jeżeli nie znalazłeś odpowiedzi na Twoje pytanie nie wahaj się i napisz lub zadzwoń do nas, nasi doświadczeni specjaliści udzielą Ci bezpłatnej porady!

Podziel się informacją ze znajomymi:
Zapytaj naszego specjalistę

Masz pytania? Zapytaj naszego specjalisty!

Jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem porady@drmedico.eu.

Informacji naszym klientom udzielamy
od poniedziałku do piątku w godzinach od 10 do 14.