Orteza Łokcia Medi Epibrace

Producent: MEDI POLSKA SP.ZO.O. | Nasze oznaczenie: 041-010

Opis produktu:

Staw łokciowy jest stawem złożonym o skomplikowanej budowie. Składa się on z trzech połączeń objetych wspólną torebką stawową:
- staw ramienno-łokciowy
- staw ramienno-prominiowy
- staw prominiowo-łokciowy bliższy

Więcej szczegółów

Opcje produktu:

Twoja cena

179,00 zł (z VAT)

Staw łokciowy jest stawem złożonym o skomplikowanej budowie. Składa się on z trzech połączeń objetych wspólną torebką stawową:
- staw ramienno-łokciowy
- staw ramienno-prominiowy
- staw prominiowo-łokciowy bliższy

Staw łokciowy pokryty jest torebką stawową, która ochrnia staw przed środowiskiem zewnętrznym oraz produkuje maź stawową będącą substancją odżywczą i smarującą dla powierzchni stawowych. Zewnętrznie od niej znajdują się wiezadła, które stanowią główne zabezpieczenie przed zwichnięciem(więzadło poboczne boczne i przyśrodkowego oraz więzadło pierścieniowate).

Przy poważnych urazach stawu takich jak złamanie czy zwichnięcie stosuję się ortezę na ramię i przedramie z zegarem, która mocno stabilizuje staw łokciowy oraz ma możliwość regulacji kąta zgięcia/wyprostu, przykładem takiej ortezy jest spektakularny aparat medi Epico Rom

Bardzo często występującym schorzeniem stawu łokciowego jest tzw. łokieć tenisty lub łokieć golfisty. Głównym objawem łokcia tenisisty jest ból z boku łokcia pojawiający się przy ruchach nadgarstka: przy unoszeniu do gory, zaciskaniu, odwracaniu dłoni, chwytaniu czegoś ręką. Przyczyną bólu są zmiany degeneracyjne przyczepu ścięgien mięśni prostowników nadgarstka do kłykcia bocznego kości ramiennej.
W przypadku łokcia golfisty ból pojawia się przy zginaniu nadgarstka i przy nawracaniu przedramienia, przy podnoszeniu cięzkich przedmiotów, malowaniu. Dolegliwości bólowe są spowodowane zmianami degeneracyjnymi przyczepu sięgień mięśni zginających nadgarstek do nadkłykcia przyśrodkowego kości ramiennej.Przy obu schorzeniach zaleca się orteze uciskową z masującymi wkładkami silikonowymi Epicomed lub opaskę uciskową redukującą napięcie mięśni Epibrace

 

Opaska na zapalenie nadkłykcia Epibrace

Wskazania
• zapalenie nadkłykcia kości ramiennej (np.: łokieć tenisisty lub golfisty)

Sposób działania
• zastosowana podkładka naciska na mięśnie przedramienia i odciąża w ten sposób
dotknięte obszary mięśni i ścięgien przy łokciu

Właściwości
• podkładka wypełniona powietrzem powoduje ciągły nacisk powierzchniowy i zapobiega w ten sposób punktowemu ostremu uciskowi
• nadrukowana numeracja daje pacjentom orientację do prawidłowego ucisku; w każdej chwili możliwe indywidualne dopasowanie dzięki paskowi
• elastyczna opaska wyrównuje zmiany w obwodzie przedramienia
• opaska jest skonstruowana w uniwersalnej wielkości a dzięki przekładanej podkładce można ją zakładać na lewą bądź prawą rękę

 

 

Opaska na zapalenie nadkłykcia kości ramiennej medi Epibrace jest stabilizatorem nadkłykcia kości ramiennej. Produkt należy stosować wyłącznie jako zaopatrzenie ortetyczne zaczepów mięśni i jedynie na nieuszkodzoną skórę.

 

Zalety produktu
Zmniejszenie obciążenia chorego mięśnia i przyczepów ścięgien w łokciu dzięki pelocie uciskowej

 

Instrukcja dotycząca zakładania
Proszę umocować pelotę zgodnie ze wskazaniami znajdującymi się na oznaczonej w tym celu ramce pozycjonującej. W przypadku Epicondilitis humeri radialis (łokcia tenisisty) na pozycji zewnętrznej, a w
przypadku Epicondilitis humeri ulnaris (łokcia golfisty) na pozycji wewnętrznej. W przypadku prawego ramienia czubek peloty powinien być skierowany do góry, w przypadku lewego ramienia - na dół. Jeśli produkt jest poprawnie założony, czubek peloty powinien być zwrócony zawsze w kierunku dłoni.
Proszę ustawić największy możliwy obwód i zapiąć pas na ortezie.
Proszę założyć ortezę na uszkodzone przedramię, tak aby zapięcie skierowane było zawsze na zewnątrz.
Aby znaleźć właściwą pozycję na przedramieniu, proszę w przypadku łokcia tenisisty wyciągnąć zaciśniętą w pięść dłoń ku górze, a w przypadku łokcia golfisty - w dołowi. Należy tak umiejscowić pelotę na napiętej muskulaturze (promieniowo = ramię – strona zewnętrzna, łokciowo = ramię – strona wewnętrzna), aby odstęp między krawędzią ortezy a stawem łokciowym wynosił około 5 cm.
Proszę położyć ramię na twardym podłożu i na zakończenie napiąć pas naciągając go do cyfry, która odpowiada obwodowi Państwa przedramienia, np.: do “6” w przypadku obwodu wynoszącego 29 cm. Orteza powinna mocno osiąść na ramieniu, aby nie mogła się zsunąć lub odpiąć. Możliwe jest indywidualne dopasowanie ucisku dostosowane do osobistej wrażliwości. Produkt zasadniczo należy stosować za zaleceniem lekarza, a pierwsze założenie opaski powinno nastąpić po poinstruowaniu pacjenta przez personel specjalistyczny np. przez technika ortopedycznego. Równoczesne używanie opaski wraz z innymi produktami należy uzgodnić z lekarzem prowadzącym leczenie.

 

Skład produktu
Poliamid, PU

 

Instrukcja prania
Przed praniem należy pamiętać o zapięciu mocowania na rzep. Resztki detergentu mogą powodować podrażnienia skóry oraz uszkadzać materiał.
Do prania produktu używać najlepiej środka medi clean. Zalecane pranie ręczne.

 

Nie wybielać.
Suszyć na powietrzu.
Nie prasować.
Nie czyścić chemicznie.

Rozmiary
Uniwersalny

 

Wskazania
Zapalenie przyczepów mięśniowych w stawie łokciowym, np.: łokieć tenisisty (Epicondilitis humeri radialis) lub łokieć golfisty (~humeri ulnaris).

 

Przeciwwskazania
Brak

 

Uważaj na tanie podróbki! Wybieraj tylko oryginalne produkty!

Nie ryzykuj! Zaufaj specjalistom!

 

Dlaczego warto wybrać firmę medi?

Medi Gmbh to renomowana niemiecka firma sięgająca swymi tradycjami aż do roku 1920. Przez blisko 100 lat działalności firma zdobyła pozycję lidera rynku niemieckiego jak również ugruntowała swoją światową pozycję importując swe produkty do ponad 90 krajów.

Produkty firmy medi słyną z innowacyjności i bardzo dobrej jakości. Spełaniają one wszlekie możliwe standady, takie jak ÖKO-Tex Standadr 100 czy ISO-9000, potwierdzające, że przy produkcji nie użyto szkodliwych dla zdrowia materiałów ani barwników.

Niezmiernie istotne jest to, że przy produkcji ortez i stabilizatorów miękkich firma wykorzystuje swoje ogromne doświadczenie w produkcji wyrobów kompresyjnych. Stabilizatory te wykonane są z nowoczesnego, opatentowanego materiału Airtex+.

Zalety materiału Airtex+ to:

·         System Adaptive, dzięki specjalnej polimerowej budowie zapewnia adaptacyjną termoregulację. Kiedy jest zimno, polimery rozszrzają się, zatrzymując uciekające ciepło. Kiedy natomiast jest ciepło, polimery kurczą się odprowadzając nadmiar ciepła i wilgoci na zewnatrz

·         Odpowiedni stopień kompresji, czyli siły z jaką stabilizator ściska kończynę, działa proprioreceptorycznie pozytywnie wpływając na krążenie krwi i ogólny stan organizmu. Kompresja pomaga również zwalczyć krwiak i obrzęk

·         Specjalna konstrukcja dzianiny zapewnia idealne dopasowanie nawet w ruchu

·         Antybakteryjne włókna PURE zapewniają higienę nawet podczas długotrwałego użytkowania

Sztywne stabilizatory firmy medi charakteryzuje solidne wykonanie, lekkość konstrukcji oraz możliwość idealnego dopasowania do anatomii pacjenta. Dzięki temu stabilizatory medi cieszą się takim uznaniem wśród sportowców. Wszystkie stabilizatory kolana posiadają opatentowany zawias Physioglide, który idealnie naśladuje anatomiczny ruch toczenia i ślizgu kolana.